Aktualności

Leczenie endodontyczne kanałowe pod mikroskopem Praga-Północ

Kiedy odczuwasz silny i niepokojący ból w zębie to może być sygnał, że dzieje się coś poważnego. W takim przypadku lepiej nie zwlekaj, tylko umów się na wizytę w naszej klinice. Nasza oferta obejmuje, między innymi leczenie endodontyczne pod mikroskopem. Zapoznaj się ze szczegółami, a następnie zadzwoń do naszej rejestracji w celu umówienia pierwszej wizyty. Znajdziesz nas bez problemu w pobliżu Pragi-Północ. 

Endodoncja Praga-Północ

Czym zajmuje się endodoncja? To specjalistyczna dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wnętrza zęba, czyli tak zwanej miazgi. Często zamiast endodoncja, używa się określenia leczenie kanałowe. I jest to jak najbardziej prawidłowa nazwa, która jest związana z docieraniem do kanałów zębowych. Dlaczego warto zdecydować się na zabiegi z endodoncji? Ponieważ czasami może to być ostatnia szansa na uratowanie chorego, zainfekowanego zęba przed jego wyrwaniem. Również w przypadku rozwijającej się próchnicy, która z kolejnymi etapami doprowadzi do ogromnego bólu i uszkodzeń miazgi zęba. 

Leczenie endodontyczne Praga-Północ

Na czym polega leczenie endodontyczne? To specjalistyczna procedura, podczas której stomatolog usuwa martwą lub zainfekowaną miazgę zęba za pomocą fachowych narzędzi. Wykonuje to oczywiście pod znieczuleniem miejscowym. Następnie czyści dokładnie kanały korzeniowe i je dezynfekuje. Później wypełnia je i uszczelnia specjalnym materiałem, aby zapobiec rozwojowi bakterii. Leczenie endodontyczne to jedna z bardziej bezpiecznych i skutecznych procedur. Jej efektem końcowym jest pozbycie się bólu u pacjenta i uratowanie naturalnego zęba, który może pełnić swoją funkcję jeszcze przez dłuższy czas. 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Praga-Północ

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie kanałowe pod mikroskopem?  Najważniejszym argumentem jest na pewno fakt, że tego typu leczenie wymaga precyzji i dokładności, a z pomocą mikroskopu jest to zdecydowanie łatwiejsze. W naszych gabinetach dysponujemy najlepszym, nowoczesnym sprzętem medycznym i urządzeniami, które wspierają pracę stomatologów różnych specjalizacji. Wykonujemy również na miejscu niezbędne badania typu zdjęcie RTG czy tomografię 3D, aby jeszcze lepiej przygotować pacjenta do leczenia kanałowego pod mikroskopem. 

Jeśli mieszkasz lub pracujesz w okolicach Pragi-Północ to wybierz naszą klinikę stomatologiczną. Otrzymasz w niej fachową pomoc doświadczonych stomatologów, którzy zrobią wszystko, aby spełnić Twoje indywidualne potrzeby. Zapraszamy do kontaktu z rejestracją!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *