Zasięg działania

Leczenie endodontyczne kanałowe pod mikroskopem Warszawa Białołęka

Endodoncja, czy leczenie endodontyczne to potocznie nazywane leczenie kanałowe zębów. 

Usuwanie zębów objętych infekcją lub stanem zapalnym wymaga stosowania odpowiednich metod, doświadczenia chirurga stomatologa oraz specjalistycznego sprzętu, który w znaczący sposób przyczynia się do odnalezienia źródła problemu i wykonania zabiegu w sposób skuteczny, bezpieczny i komfortowy dla pacjenta. 

Endodoncja Warszawa Białołęka

Leczenie kanałowe zęba (inaczej endodontyczne) jest nieuniknione w przypadku nieodwracalnej infekcji miazgi zęba. Niekiedy łatwo jest przeoczyć pierwsze objawy. Szczególną uwagę pacjenta powinny zwrócić takie dolegliwości, jak: stały, nieustający ból zęba, nadwrażliwość na temperatury spożywanych posiłków, opuchnięcie dziąseł lub szczęki, przebarwienia lub wyszczerbienia zęba, odczuwanie poluzowania zęba lub bólu przy nacisku. Jeśli zauważysz u siebie któreś z wymienionych objawów – nie zwlekaj, tylko skontaktuj się niezwłocznie z naszym gabinetem stomatologicznym zlokalizowanym w niedużej odległości od warszawskiej Białołęki. Nasi stomatolodzy pomogą rozpoznać przyczynę bólu i zaproponują jak najlepszą metodę leczenia. 

Leczenie endodontyczne Warszawa Białołęka

Należy mieć na uwadze, że leczenie endodontyczne nie polega wyłącznie na usuwaniu zębów. Zgodnie z nowoczesnym podejściem stomatologii, lekarz stomatolog robi wszystko, co w jego mocy, aby ratować zęby, zamiast skazywać je na usunięcie. A jeśli niestety zmiany chorobotwórcze postępują i są nieodwracalne to pacjent wymaga zastosowania procedury leczenia endodontycznego. Stomatolog po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu z pacjentem zleca wykonanie zdjęcia RTG, aby lepiej zlokalizować i ocenić poziom zainfekowania miazgi zęba. Następnie omawia szczegółowo z pacjentem etapy leczenia kanałowego. Po zakończonym zabiegu stomatolog edukuje pacjenta odnośnie higieny zębów, ewentualnego stosowania środków przeciwbólowych oraz informuje o tymczasowych ograniczeniach i rodzajach spożywanych pokarmów. Dzięki stosowaniu nowoczesnych metod pacjent może wrócić szybciej do zdrowia i cieszyć się swoim życiem bez bólu. 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Warszawa Białołęka

Podczas leczenia kanałowego w naszym gabinecie korzystamy z nowoczesnego mikroskopu, aby z pomocą optycznego powiększenia obrazu dotrzeć do wąskich kanałów leczonego zęba i w ten sposób jeszcze lepiej wykonywać nawet najbardziej skomplikowane zabiegi. Korzystamy z najlepszej jakości sprzętu specjalistycznego jaki znajdziesz w regionie – na Białołęce, a nawet w całej Warszawie i okolicach. Po więcej informacji na temat leczenia endodontycznego zapraszamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie lub do kontaktu bezpośrednio z naszym gabinetem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *