Zasięg działania

Leczenie endodontyczne kanałowe pod mikroskopem Warszawa Targówek

Towarzyszy Ci ostatnio pulsujący, nieprzerwany lub stały ból uzębienia? Czujesz dyskomfort z powodu spożywania posiłków ciepłych i zimnych?  A może na którymś z zębów pojawiły się niepokojące przebarwienia? Jeśli na któreś z pytań odpowiedź jest twierdząca to najwyższy czas, abyś zgłosił się do dobrego stomatologa. Tylko w gabinecie stomatologicznym zyskasz pewność, co Ci dolega i na jakie przygotować się leczenie. Skorzystaj z pomocy doświadczonych dentystów w okolicach Warszawy Targówek. 

 

Endodoncja Warszawa Targówek

Osobom, które nie wiedzą, czym zajmuje się endodoncja albo spotkały się z tym pojęciem po raz pierwszy, krótko wyjaśniamy. Jest to dziedzina stomatologii, która ma na celu leczenie chorób miazgi zębów i ich korzeni. A kiedy odczuwamy ból? Wtedy, gdy w miazdze zęba rozwija się stan zapalny. To ważny moment, aby poddać się leczeniu. Jeśli stan zapalny będzie się przedłużał to może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi, włączając w to ekstrakcję zęba lub pojawieniem się powikłań rzutujących całościowo na nasz organizm. W tym przypadku czas odgrywa bardzo istotną rolę. Nie czekaj, jeśli wymagasz leczenia z zakresu endodoncji!

 

Leczenie endodontyczne Warszawa Targówek

Na czym polega leczenie endodontyczne, inaczej leczenie kanałowe? Składa się ono z kilku etapów, które wymagają odpowiedniej dokładności i umiejętności. 

  • W pierwszym kroku stomatolog zajmuje się zatruciem miazgi zęba za pomocą specjalnego środka,
  • W kolejnym etapie stomatolog usuwa martwą miazgę zęba,
  • Następnie stomatolog opracowuje kanał korzeniowy, co polega na jego rozszerzeniu z użyciem specjalnych narzędzi,
  • Odsłonięty kanał korzeniowy jest dokładnie oczyszczany i przygotowywany do wypełnienia,
  • Później stomatolog wypełnia przygotowany kanał plastycznym materiałem, który w kolejnym kroku jest utwardzany. Działanie to jest bardzo istotne ze względu na zabezpieczenie leczonego zęba przed bakteriami i infekcjami,
  • Na koniec leczenia endodontycznego następuje odbudowa korony zęba. Dzięki temu ząb ma ładny kształt, kolor i jest równie funkcjonalny, co ząb naturalny.

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Warszawa Targówek

Martwisz się, że będziesz musiał usunąć ząb objęty próchnicą? Nie przejmuj się na zapas. Pozwól naszym wykwalifikowanym stomatologom ocenić stan zęba przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Wykonamy na miejscu wszystkie potrzebne badania, na przykład RTG zęba lub tomografię 3D. A leczenie kanałowe przeprowadzamy pod mikroskopem, aby nasze działania były precyzyjne i skuteczne. 

Zapraszamy do kontaktu z naszą rejestracją mieszkańców Warszawy Targówek w celu umówienia wizyty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *