Zasięg działania

Leczenie endodontyczne kanałowe pod mikroskopem Warszawa Żoliborz

Odczuwasz silny i niepokojący ból w okolicy zęba? Zauważasz jakieś przebarwienia, wrażliwość na zmienne temperatury lub twardość spożywanych pokarmów? To mogą być pierwsze symptomy rozwijającej się próchnicy. Jednak, aby mieć pewność, z jakimi mierzysz się chorobami to skontaktuj się z naszą kliniką stomatologiczną. Oferujemy profesjonalną pomoc i najwyższe standardy leczenia endodontycznego pod mikroskopem w okolicach Warszawy Żoliborz. 

 

Endodoncja Warszawa Żoliborz

Czym zajmuje się endodoncja? To specjalistyczna dziedzina stomatologii, której przedmiotem zainteresowań jest leczenie chorób miazgi, czyli wewnętrznej części zęba, a także jego korzeni. Stąd pojawia się rodzaj leczenia endodontycznego, potocznie nazywanego leczeniem kanałowym. Kiedy zaleca się tego typu leczenie? Najczęściej wtedy, kiedy miazga zęba zostaje uszkodzona, pojawia się ostry ból i podejrzewana jest próchnica. Po dokładnym zbadaniu pacjenta i wykonaniu u nas w gabinecie zdjęć RTG czy tomografii 3D, nasz stomatolog przygotowuje plan leczenia endodontycznego. 

 

Leczenie endodontyczne Warszawa Żoliborz

Z jakich etapów składa się leczenie endodontyczne w naszej klinice? 

  • Zatrucie miazgi zęba – w środku chorego zęba umiejscowiony jest specjalny środek, który powoduje kontrolowaną martwicę zęba,
  • Opracowanie kanału – za pomocą specjalnych narzędzi kanał jest oczyszczany, aby przygotować go przed wypełnieniem,
  • Wypełnienie kanału – umieszczenie specjalnego, utwardzonego materiału, aby zabezpieczyć wnętrze zęba przed infekcjami i urazami
  • Odbudowa zęba – czyli założenie korony lub wkładu koronowo-korzeniowego w celu przywrócenia naturalnych funkcji, wyglądu i kształtu zęba. 

Każdy z powyższych etapów przebiega według ściśle określonej procedury i zachowania najwyższych środków higieny. Aby czuć się spokojnie, nasz stomatolog chętnie odpowie na wszelkie pytania związane z prowadzonym leczeniem endodontycznym. 

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Warszawa Żoliborz

Z uwagi na troskę i jak najwyższy komfort pacjentów prowadzimy leczenie kanałowe z użyciem specjalistycznego mikroskopu. Dzięki temu możemy dotrzeć bezpośrednio w miejsce bólowe i precyzyjnie wykonać leczenie kanałowe. Zabiegi wykonujemy z użyciem znieczulenia miejscowego i sterylnym środowisku.

Zapoznaj się z naszą pozostałą ofertą usług stomatologicznych świadczonych w gabinetach w pobliżu Warszawy Żoliborz. Oprócz leczenia kanałowego pod mikroskopem znajdziesz u ans pomoc z zakresu stomatologii zachowawczej, estetycznej, dziecięcej i chirurgii. A także leczenie ortodontyczne, protetyczne i implantologiczne. Zadzwoń do nas i umów się na swoją pierwszą wizytę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *