Zasięg działania

Protetyka ortodoncja aparaty Praga-Północ

Posiadasz zachodzące na siebie lub mocno ściśnięte zęby? A może, wprost przeciwnie, masz duże szczeliny międzyzębowe lub diastemę między jedynkami? Albo brakuje Ci uzębienia? W takich przypadkach warto spotkać się na konsultację ortodontyczną lub protetyczną. Jeśli szukasz dobrego ortodonty lub protetyka w okolicach Pragi-Północ to zgłoś się do naszej kliniki stomatologicznej. 

 

Aparaty ortodontyczne Praga-Północ

Wciąż najbardziej popularnymi narzędziami do korekty zgryzu są aparaty ortodontyczne. Wśród ich podstawowego podziału możemy wyróżnić:

  • aparaty stałe – najbardziej popularne. Składają się z metalowych lub ceramicznych zamków i drutów,
  • aparaty ruchome – najczęściej używa się ich u dzieci, można je wygodnie zakładać i zdejmować,
  • aparaty invisalign, czyli przezroczyste nakładki. Ich wielkim atutem jest dyskretność i prawie niewidoczność podczas użytkowania. Można je również łatwo zdejmować. 

Aparaty ortodontyczne sprawdzą się dla osób z różnymi problemami związanymi z układem zębów. Bez względu na wiek, mogą z nich korzystać dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe. Pamiętaj, że ważne są regularne wizyty u ortodonty, który monitoruje postęp leczenia i na bieżąco reguluje aparat, aby spełniał swoje zadanie. 

 

Ortodonta Praga-Północ

Czym zajmuje się ortodonta? To specjalista ortodoncji, czyli dziedziny stomatologii, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem nieprawidłowości związanych ze zgryzem i zębami. Odpowiednio dobrane przez niego metody leczenia pomagają w poprawie estetyki uśmiechu i korekcie zgryzu. Co z kolei ma przełożenie na wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim na zdrowie jamy ustnej, zachowanie lepszej czystości międzyzębowej i poprawy mowy. 

 

Protetyk Praga-Północ

Z jakim problemem możesz zgłosić się do protetyka? Przede wszystkim, jeśli posiadasz braki w uzębieniu, które przeszkadzają Ci w codziennym funkcjonowaniu. Protetyk to specjalista, który zajmuje się odtwarzaniem brakujących elementów zębów lub zastąpienie całych zębów. Podczas wizyty konsultacyjnej przeprowadzi wywiad i dokładną diagnozę z uwzględnieniem Twoich potrzeb. Zaproponuje najlepsze rozwiązanie problemu, korzystając z nowoczesnych osiągnięć protetyki. 

Rozważ odbycie wizyty u naszego doświadczonego ortodonty lub protetyka. Zaproponowane przez nich nowoczesne metody i techniki leczenia z pewnością odmienią Twój dotychczasowy uśmiech. Nie zastanawiaj się dłużej nad konsultacją i zgłoś się do naszej rejestracji w celu ustalenia dogodnego terminu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *