Zasięg działania

Protetyka ortodoncja aparaty Warszawa Targówek

 

Protetyka i ortodoncja to specjalistyczne działy stomatologii, które mają na celu przywrócenie zdrowia i estetyki jamy ustnej i uzębienia pacjentów. Pomimo wspólnego celu, dzielą te specjalizacje stosowane metody leczenia oraz realizowane zadania. Skonsultuj swoje problemy z naszą rejestracją, która pomoże w pierwszym wyborze specjalisty. Dobierzemy dla Ciebie odpowiadający termin wizyty oraz podamy wskazówki dojazdu do kliniki. Zapraszamy zwłaszcza osoby, które przebywają w pobliżu Warszawy Targówek. 

 

Aparaty ortodontyczne Warszawa Targówek

Wyróżniamy kilka typów aparatów ortodontycznych, dzielonych ze względu na ich funkcje, czas noszenia oraz potrzeby pacjenta. Podstawowy podział to aparaty stałe i aparaty ruchome. Wśród nich znajdują się aparaty metalowe, które są popularne, dzięki swojej skuteczności. Jednak pozostają widoczne. Istnieje również opcja założenia aparatu samoligaturującego, który nie posiada gumowych ligatur. Dzięki temu rozwiązaniu nie są konieczne tak częste wizyty ortodontyczne. Aparaty lingwalne natomiast to propozycja dla osób, które chcą, aby aparat był prawie niewidoczny. Jest to możliwe z powodu umieszczenia aparatu od wewnętrznej strony zębów. 

 

Ortodonta Warszawa Targówek

Ortodonta skupia się przede wszystkim na diagnozowaniu, zapobieganiu i leczeniu nieprawidłowości, które występują w obrębie uzębienia i twarzy. Jak wygląda leczenie ortodontyczne?

 • Podczas pierwszej wizyty ortodonta przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem i badania diagnostyczne pod kątem dobrania odpowiedniego aparatu. 
 • W kolejnym kroku stomatolog czyści dokładnie zęby pacjenta i usuwa ewentualne ubytki.
 • Następnym etapem jest założenie wybranego aparatu.
 • W trakcie regularnych wizyt ortodonta na bieżąco omawia przebieg leczenia, zasady i czas noszenia konkretnego typu aparatu. 
 • Podczas wizyt kontrolnych dokonuje regulacji aparatu i monitoruje przebieg leczenia. 
 • Po uzyskaniu satysfakcjonujących efektów aparat jest ściągany. 
 • W końcowym etapie ważna jest obserwacja uzębienia i dbanie o to, aby nie dopuścić do nawrotu wady zgryzu. 

 

Protetyk Warszawa Targówek

Protetyk to lekarz specjalista, który zajmuje się projektowaniem i późniejszym montażem protez zębowych różnego typu. Wśród ich rodzajów możemy wyróżnić:

 • protezy pełne lub częściowe,
 • korony,
 • mosty,
 • implanty.

Protetyk dba również o to, aby zastąpione brakujące zęby, jak najbardziej przypominały te naturalne.. Zęby występujące w protezach są dopasowywane indywidualnie do pacjenta. Zwraca się tutaj szczególną uwagę na ich podobny kształt, wielkość i kolor, aby nie wyróżniały się w sąsiedztwie stałych zębów. 

Skorzystaj z naszej oferty ortodontycznej lub protetycznej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *