naglowek_zabek

BONDING ZĘBÓW SKIERNIEWICE

Bonding zębów to procedura stomatologiczna polegająca na nakładaniu specjalnego materiału kompozytowego na powierzchnię zębów. Bonding wykonuje się w celu poprawy wyglądu zęba – wyregulowania jego kształtu, poprawy koloru lub naprawy niewielkich ubytków. Jest to popularna i mało inwazyjna metoda stosowana w stomatologii estetycznej w przypadku niewielkich defektów w wyglądzie zębów.

Jak przebiega bonding zębów?

Stomatolog przeprowadzający zabieg bondingu w pierwszej kolejności ocenia stan uzębienia pacjenta, aby odpowiednio zaplanować kolejne działania. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu i jest on uznany za odpowiednią metodę poprawy estetyki zębów pacjenta, stomatolog przeprowadza zabieg w kilku krokach:

  1. Przygotowanie zęba poprzez usunięcie niewielkiej warstwy szkliwa oraz oczyszczenie powierzchni zęba. Dzięki temu możliwe jest skuteczne zespolenie materiału z powierzchnią zęba.
  2. Wybór materiału kompozytowego, który będzie kolorystycznie pasował zębów pacjenta i dawał najbardziej naturalny efekt.
  3. Nakładanie kompozytu na powierzchnię zęba warstwa po warstwie. Modelowanie i utwardzanie każdej warstwy z użyciem lampy UV.
  4. Polerowanie w celu uzyskania precyzyjnego kształtu zęba oraz nadania mu naturalnego połysku i gładkości.

Kiedy warto zdecydować się na bonding zębów?

Zabieg ten jest polecany osobom, które mają stosunkowo niewielkie defekty estetyczne. Jest mniej inwazyjny, szybszy i nie tak kosztowny jak np. korony czy licówki. Bonding zębów umożliwia między innymi:

  • Naprawę drobnych ubytków, np. po ukruszeniu zęba.
  • Poprawę kształtu zęba (konturu, długości, szerokości).
  • Zmniejszenie przestrzeni między zębami.
  • Zamaskowanie trwałych przebarwień zębów.

Przed zabiegiem stomatolog przeprowadza konsultację oraz ocenia stan zębów, aby zweryfikować, czy bonding będzie odpowiednim rozwiązaniem dla pacjenta. Zachęcamy do zapisów na wizyty w naszym gabinecie w Skierniewicach w celu konsultacji i zaplanowania zabiegu.