naglowek_zabek

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA SKIERNIEWICE

Leczenie chirurgiczne w obrębie jamy ustnej jest przeprowadzane z wielu różnych powodów. Interwencja stomatologa-chirurga jest konieczna w wyniku urazów, wypadków, wad wrodzonych i różnych chorób w obrębie jamy ustnej. Zabiegi w tej dziedzinie stomatologii przynoszą coraz lepsze efekty, ponieważ lekarze dysponują nowoczesnymi metodami leczenia i zaawansowanym sprzętem. Jeśli szukasz specjalistów od chirurgii stomatologicznej w Skierniewicach, skontaktuj się z naszym gabinetem – zapraszamy!

Chirurgia stomatologiczna w Skierniewicach

Dziedzina stomatologii, jaką jest chirurgia stomatologiczna, kojarzy się głównie z usuwaniem zębów uszkodzonych, chorych, nadprogramowych, tzw. zębów mądrości. Warto jednak wiedzieć, że zabiegi chirurgiczne w stomatologii mogą mieć też zupełnie inne cele. W wielu przypadkach pozwalają na utrzymanie objętych chorobą zębów zamiast ich usuwania.

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się również poprawą wyglądu uśmiechu i funkcjonalności jamy ustnej w zakresie mówienia, jedzenia czy nawet oddychania. W przypadku wrodzonych lub nabytych wad, deformacji i uszkodzeń, odpowiednie zabiegi pozwalają przywrócić funkcje zębów i dziąseł.

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu nie sprawiają bólu i są znacznie mniej stresujące dla pacjentów. W pierwszej kolejności specjalista przeprowadza wywiad oraz wykonuje dokładną diagnostykę problemu. Następnie dobiera indywidualny, dostosowany do pacjenta plan leczenia: zabiegi, metodę znieczulenia, zalecenia itd.

W ramach chirurgii stomatologicznej w naszym gabinecie w Skierniewicach wykonujemy między innymi następujące zabiegi:

  • ekstrakcja zębów – usuwanie zębów chorych, uszkodzonych oraz „zębów mądrości” (ósemek),
  • zabiegi przygotowujące do leczenia protetycznego,
  • usuwanie torbieli i innych zmian w obrębie szczęki i żuchwy.

Zajmujemy się również bardziej wymagającymi problemami stomatologicznymi. Jeśli chcesz poznać szczegóły, skontaktuj się z nami – zapraszamy!