naglowek_zabek

PROFILAKTYKA DENTYSTYCZNA SKIERNIEWICE

Profilaktyka stomatologiczna to wszystkie działania, które mają na celu zapobieganie powstawaniu próchnicy, chorób dziąseł i innych problemów związanych ze zdrowiem jamy ustnej.

Podstawą profilaktyki stomatologicznej jest odpowiednia higiena jamy ustnej, czyli regularne i poprawne mycie i nitkowanie zębów oraz używanie płynów do płukania ust. Oprócz tego w naszym gabinecie stomatologicznym w Skierniewicach można wykonać profesjonalne zabiegi profilaktyczne, które wzmocnią zęby, poprawią kondycję dziąseł i pomogą zapobiegać chorobom zębów, odkładaniu się kamienia nazębnego oraz powstawaniu przebarwień.

Zabiegi profilaktyczne w gabinecie dentystycznym w Skierniewicach

Oferujemy następujące zabiegi i procedury stomatologiczne w zakresie profilaktyki:

  • regularne przeglądy zębów (raz na pół roku), podczas których stomatolog ocenia stan zdrowia jamy ustnej, diagnozuje ewentualne problemy i choroby oraz określa i planuje sposób ich leczenia,
  • piaskowanie i skaling zębów – czyli usuwanie osadu oraz kamienia nazębnego; sprzyja to estetyce zębów i zdrowiu dziąseł oraz skutecznie zapobiega przedwczesnemu wypadaniu zębów,
  • lakowanie zębów – wypełnianie naturalnych bruzd i zagłębień w zębach specjalnym wypełniaczem; zabieg ten ułatwia codzienną higienę, zapobiega rozwijaniu się próchnicy i poprawia estetykę zębów,
  • lakierowanie i fluoryzacja – to formy zabezpieczania zębów poprzez wzmocnienie szkliwa specjalnymi preparatami zawierającymi fluor.

Ważnym aspektem profilaktyki chorób jamy ustnej jest odpowiednia edukacja. Podczas wizyty w gabinecie stomatologa można uzyskać bardzo cenne informacje dotyczące tego, jak prawidłowo dbać o zęby i dziąsła, jaka dieta i nawyki sprzyjają, a jakie szkodzą ich zdrowiu oraz jak unikać czynników zwiększających ryzyko powstania próchnicy, chorób przyzębia, stanów zapalnych czy innych problemów stomatologicznych.

Współpraca pacjenta i dentysty w zakresie profilaktyki pozwala uniknąć wielu schorzeń i problemów związanych ze zdrowiem jamy ustnej. Po stronie pacjenta leży odpowiedzialność za codzienną higienę oraz regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Dentysta natomiast kontroluje stan zdrowia, edukuje i doradza, wykonuje zabiegi profilaktyczne, a w razie problemów lub chorób – planuje i przeprowadza odpowiednie leczenie.

Zapraszamy do naszego gabinetu w Skierniewicach, gdzie zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną – począwszy od profilaktyki, aż po profesjonalne leczenie. Zachęcamy do kontaktu i zapisów na wizyty.